Kontynuacja – 3 przykłady jak spalić 300kcal (nie rób dwóch z nich!)

 
 

Pisałam wcześniej jak można doprowadzić do deficytu kalorycznego 300 kcal. 

Ale ani zrezygnowanie z porannej bułki ani godzinny spacer nie jest najlepszym pomysłem.

Jednym z najlepszych i najszybszych pomysłów jest trening 10-15 minutowy High Intensity Interval Traning HIIT (Interwał). 

DLACZEGO?

Cóż, po pierwsze, powiedzmy, że zdecydujesz się utworzyć deficyt kaloryczny wyłącznie poprzez zmniejszenie kalorii w diecie. Ale! Jeśli czytasz uważnie artykuły, które piszę, albo spotkałeś się ze mną, to wiesz, że jestem jak najbardziej przeciwna dietom niskokalorycznym. Powodują one zaburzenia hormonalne i persaldo obniżenie przemiany materii!!! Czyli tak naprawdę zniweczy to wszystkie nasze trudy diety oraz ćwiczeń, którymi próbujemy uzyskać deficyt kaloryczny.

Jeśli chodzi o scenariusz nr 2, istnieje kilka kwestii. Po pierwsze, 60 dłuuuuuugich minut aby spalić 300 kalorii. To czasochłonna inwestycja, aby spalić mniej niż jedną dwudziestą jednego kilograma tłuszczu (przy założeniu, że wszystkie kalorie są spalone z tłuszczu, ale tak nie będzie…). Tym sposobem myślenia aby zrzucić kilogram tłuszczu, należy chodzić blisko 23 godziny (dość kiepska perspektywa, prawda?).

Osobiście się na to nie piszę!
Drugim problemem scenariusza nr 2 jest to, że praktycznie nie ma efektu przyśpieszenie przemiany materii po ćwiczeniach (spalania kalorii długo po ćwiczeniach), więc kiedy kończysz  ćwiczyć, tak samo kończy się spalanie kalorii i twój metabolizm wraca do tego samego momentu w jakim był przed ćwiczeniami..

Wraz ze scenariuszem nr 3 (HIIT) inwestujesz dużo, dużo mniej czasu!! Fakt, jest to intensywny trening, ale ma on dodatkową zaletę „spalanie po”, czyli podwyższenie metabolizmu na cały ten dzień (a czasami nawet na następny!!!).

A teraz pytanie – jak Ty spalasz kalorie?Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


Copyrights © 2023 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.