Dieta/plan żywieniowy

Jeżeli interesuje Cię zindywidualizowana dieta, profesjonalna analiza składu ciała sprzętem „TANITA”, porada skrojona specjalnie dla Ciebie skontaktuj się ze mną mailem lub telefonicznie lub zapisz się w kalendarzu na Znanym Lekarzu. Każdy ma inne cele, nie tylko schudnięcie, przytycie, nabranie masy mięśniowej, odżywianie w czasie ciąży czy karmienia ale również choroby metaboliczne, jelitowe, żołądkowe, alergie, refluks, cukrzyca, celiakia, choroby autoimmunizacyjne (Hashimoto, RZS, bielactwo, WZJG…), niewydolność nerek i inne.  Podchodzę indywidualnie do każdego pacjenta, ponieważ każdy jest inny. Dlatego też nie ma możliwości rozpisania planu żywieniowego bez konsultacji. 

Rozpisywany przeze mnie plan żywienia jest podzielony na tygodnie. Jest możliwość zamówienia planu na tydzień lub dwa (plany można powtarzać). Każdy posiłek i każdy dzień jest przeze mnie bilansowany pod względem makroskładników (białka, tłuszcze, węglowodany) oraz witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych (dietę bilansuję przy użyciu profesjonalnego oprogramowania dla dietetyków, dzięki któremu wiem czy osiągnęłam już pożądaną przeze mnie ilość np. wapnia czy kwasu foliowego oraz czy nie przekroczyłam np. ilości kwasów tłuszczowych nasyconych). Tygodnie można powtarzać, zazwyczaj proponuję rozpisanie planu żywieniowego na 2 tygodnie i powtórzenie go 2 razy, czyli przez 4 tygodnie. Po tym czasie, na konsultacji kontrolnej podpowiem, czy potrzebujemy nową, zmienioną dietę, czy możemy jeszcze chwilę przytrzymać poprzednią (oceniam to na podstawie uzyskanych efektów i/lub badań).

Każda dieta jest bilansowana indywidualnie na podstawie zebranego wywiadu, wiedzy medycznej, wyników badań oraz preferencji – ilość posiłków, wielkość, wykluczenia ze względu na smak oraz choroby. Zawsze proszę o spisanie tego, co dany pacjent nie lubi jeść (proszę się dobrze zastanowić nad tym, czego nie chcą Państwo w diecie – zarówno składniki, jak i typy dań np. czego nie lubię na śniadanie, ponieważ nie ma później możliwości abym zmieniała dania w diecie – danie bilansuję pod inne dania w diecie i zmieniając jedno danie muszę często zmienić inne posiłki) lub to, na co jest uczulony, aby na pewno nie znalazło się w planie żywienia (dieta ma być nie tylko zdrowa, ale i smaczna!). Dieta jest dodatkowo przygotowana pod styl życia pacjenta zakładając:

– czy gotowanie obiadów ma być codziennie, czy raz na dwa dni,

– kolacje w formie dań czy raczej kanapek/sałatek, czy na słodko, czy na słono,

– czy posiłki mają być jak najprostsze czy jednak kulinarnie możemy trochę „popłynąć” :),

– czy pacjent lubi koktajle,

– czy chce zdrowe słodycze,

– czy dieta ma zawierać tylko szeroko dostępne, niedrogie składniki,

– czy jest możliwość podgrzania zup lub ryb w pracy,

– ile chciałby posiłków,

– czy śniadanie je w domu czy w pracy (ważne np. przy możliwości zjedzenia np. jajecznicy).

Także nigdy nie ma dwóch takich samych diet, ponieważ jest to po prostu niemożliwe :)

Dieta jest z przepisami oraz dołączony jest spis zakupów z gramaturami na każdy tydzień, co zdecydowanie ułatwia planowanie.

Zbilansowaną dietę wysyłam razem z zaleceniami w formacie .pdf na email po jej opłaceniu z góry (gotówką albo przelewem – dane do przelewu TUTAJ lub paypalem ewa@dietaifitness.pl -płatność paypalem +5% do kwoty diety) w umówionym czasie (czas oczekiwania na dietę to ok 5-10 dni roboczych od konsultacji). Jest również możliwość aby dieta była dostępna w aplikacji na telefon, gdzie można osobno zobaczyć każdy dzień, przepisy i zakupy (dieta dostępna jest w programie przez okres jej trwania czyli np. dieta na 2 tygodnie jest w systemie przed 2 tygodnie). Brak opłaty za dietę w umówionym czasie wiąże się z wydłużeniem czasu jej przygotowania (ponieważ termin przepada) i przeniesieniem na następny wolny termin po jej opłaceniu. W wyjątkowych sytuacjach czas oczekiwania na plan dietetyczny może się wydłużyć, ale pacjent będzie o tym powiadomiony).

Jeśli coś jest niezrozumiałe w diecie – można do mnie napisać email z pytaniem. Jeśli mimo dokładnie przygotowanej listy produktów/dań lubianych i nielubianych, okaże się, że jakiś składnik w diecie jednak bardzo nie zasmakował – można również napisać w mailu – podpowiem jak zmienić dany składnik. Większe zmiany podlegają indywidualnej wycenie.

Diety są w 2 rodzajach:

1. Zwykła – dla zdrowych osób lub z chorobami nie wymagającymi dziesiątek wkluczeń produktów

Indywidualna dieta 7 dniowa + ogólne zalecenia (możliwość 2-4 krotnego powtórzenia) (250 zł)

Indywidualna dieta 14 dniowa + ogólne zalecenia (możliwość 2-3 krotnego powtórzenia) (450 zł)

2. Medyczna– bardzo skomplikowana, wymagająca wykluczeń dziesiątek produktów np. poważne choroby jelit czy schyłkowa niewydolność nerek (wykluczenie produktów bogatych w potas, sód, fosfor, białko)

Indywidualna dieta 7 dniowa specjalistyczna medyczna (również mocno wykluczeniowa) wraz z ogólnymi zaleceniami (możliwość 2-4 krotnego powtórzenia) (od 330 zł)

Indywidualna dieta 14 dniowa specjalistyczna medyczna (również mocno wykluczeniowa) wraz z ogólnymi zaleceniami (możliwość 2-3 krotnego powtórzenia) (od 550-700 zł)

Dodatkowo jeśli potrzeba – uwzględnienie innych posiłków przed i potreningowych (20-50 zł – w zależności od ilości zamówionych tygodni)

W cenie otrzymujesz:

– indywidualnie dobrany jadłospis pod swoje potrzeby, jednostki chorobowe i preferencje żywieniowe – nie ma dwóch identycznych dni

– wypisaną kaloryczność, białka, tłuszcze, węglowodany, błonnik i wymienniki węglowodanowe do każdego posiłku oraz wyliczenia dobowe

– spis zakupów z dokładną ilością produktów posegregowany typem produktów (warzywa/owoce/nabiał itp.)

– indywidualnie dobrane zalecenia żywieniowe pod dane problemy/jednostki chorobowe z wytłumaczeniem dlaczego zalecam dane działania (3-8 stron  A4)

– indywidualnie dobrany plan suplementacji

Załączam kilka przykładów/wycinków z plików przykładowo zbilansowanych poprzednio diet (jest możliwość zamówienia planu z wylistowanymi z makroskładnikami lub bez). Zarówno ilość posiłków, kaloryczność jak i dania przygotowane przeze mnie będą się znacząco różnić w zależności od preferencji pacjenta:

Dieta-przykład-1

dieta

Dieta przykład 3

dieta3

Dieta-przykład-2

dieta2

Jeśli potrzebujesz zapisać się na wizytę kliknij tutaj (kalendarz + cennik wizyt)

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.