O mnie

Dietetyk kliniczny z ponad 10 letnim doświadczeniem.

Z wykształcenia – Dietetyka na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku – studia magisterskie; Zdrowie Publiczne – Uniwersytet Szczeciński ; Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyczne – SGGW ; Coaching dietetyczny – UO. Uniwersytetu Warszawskiego) oraz przede wszystkim z powołania.

POMAGAM zmieniać nawyki żywieniowe w prosty sposób, bez spiny. Skutecznie leczę żywieniem. Wspieram dobrym słowem, nie oceniam :-)

Doświadczenie (dietoterapia chorób oraz działalność edukacyjna na oddziałach szpitalnych) zdobywała między innymi W Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie (Klinika Immunologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych), W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku (II Klinika Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej ; II Klinika Nefrologii z Oddziałem Leczenia Nadciśnienia Tętniczego i Pododdziałem Dializoterapii; Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych), W Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, w Szpitalu Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie (Klinika Pediatrii,  Nefrologii i Alergologii Dziecięcej), w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stargardzie, w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Stargardzie.

Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyków.

Autorka wielu publikacji w czasopismach specjalistycznych oraz popularnych (m.in. Food Forum, Vita, Rzeczpospolita, Avon kontra rak piersi, Polskie towarzyszenie Chorych na Hashimoto, Holmes Place). Autorka książki „Co Ci leży na sercu” (można kupić np. w Empiku). Współautorka książki “Żywienie-Zdrowie-Edukacja” red. Mariusz Brodnicki, Tadeusz Łapian, Anna Jarmołowska, Katarzyna Semrau; Gdańsk – Kijów 2018.

Przeprowadziła pracę badawczą kliniczno-kontrolną z interwencją w postaci suplementacji witaminy D3 u kobiet zdrowych i chorych na Hashimoto (badane były różne metabolity witaminy D3 we krwi przed i po suplementacji konkretnymi dawkami witaminy D3)

Autorka książki „Co Ci leży na sercu. Dieta w chorobach układu krążenia”. Dostępna w empiku i wielu innych księgarniach w całej Polsce. Można kupić tutaj – KLIK

Autorka wielu wykładów i szkoleń specjalistycznych (dla dietetyków) oraz szeroko dostępnych (m.in. Narodowy Kongres Dietetyczny, Congressus Dietetica – Polskie Stowarzyszenie Dietetyków, dla STRABAG, Ales Groupe, Mój Dietetyk, portal BezTabletek, Kcalmar, Holmes Place, Double Tree by Hilton, magazyn sportowy KIF, Polfa Łódź, Ladie’s Gym, Avon, Konwencja Fit Expo, hotel Bonifacio). Online dostępne są przykładowo np. TU , TU i TU

Częsty gość w audycjach radiowych i programach telewizyjnych oraz „śniadaniówkach” (m.in. TVN, TVN Style, TVP2, TVP1, TVN Meteo, WP, Polsat Cafe, Czwórka, Radio Kolor, Trójka, Radio RDC). Prowadzi stronę www.DietaiFitness.pl , na której publikuje artykuły z zakresu dietetyki i aktywności fizycznej. 

Prowadząca programuSprawdzam, co jem” na Medonet (Onet). Przykładowe odcinki – KLIK, KLIK, KLIK, KLIK

Linki do niektórych nagrańKLIK

Jednym z jej najważniejszych obszarów zainteresowań są choroby autoimmunologiczne, metaboliczne i leczenie otyłości. Należy do Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto. Sama choruje na Hashimoto już wiele lat. Z własnego doświadczenia oraz osób, które prowadzi- pomaga zrozumieć chorobę i zmniejszyć objawy.

OPINIE (KLIK):

Zrzut ekranu 2022-06-23 131859

TUTAJ można zobaczyć niektóre certyfikaty

Sama choruję na chorobę Hashimoto (jest to autoimmunologiczny typ niedoczynności tarczycy), więc jeśli ktoś z Was jest chory na to samo, radzę doświadczeniem i pomocą. Da się żyć i nie tyć :) . Należę do Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto.

psd

hashimoto

Prowadzę swoją praktykę – w Warszawie przyjmuję na Mokotowie –Ksawerów 3. Zapraszam do kontaktu (link)

Współpracuję również z Klinikami Ziemlewski w Warszawie oraz w Łodzi KLINIKI

_MG_0303

_MG_0315* Zdjęcia z Kliniki Ziemlewski

mgr Ewa Trusewicz, Dietetyk kliniczny, Dietcoach, Specjalista Zdrowia Publicznego.

Zapraszam do kontaktu (link)

PS. Dostaję bardzo dużo zapytań ze strony oraz Facebooka (www.facebook.com/dietaifitness ) z prośbą o porady dietetyczne. Jest mi bardzo miło, że ufacie mi na tyle, aby dzielić się swoimi problemami, niestety jestem jedyną osobą prowadzącą tą stronę oraz facebooka i instagram, więc udzielanie porad żywieniowych wszystkim jest dla mnie fizycznie niemożliwe. Możesz się skontaktować ze mną za pomocą maila ewa@dietaifitness.pl albo telefonicznie : 504 901 933 i umówić się na konsultację osobiście, telefoniczną lub przez skype (konsultacje i wizyty są płatne).
 

Dotychczasowe przykładowe współprace: KLIK

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.