Pyszne posiłki w szpitalach?


Ostatnio dużo słyszy się o tym, że w zagranicznych szpitalach jedzenie jest bardzo dobre. Dlaczego w Polsce w wiekszości jest inaczej?
Bartek pokazuje zdjęcia posiłku, jaki dostał w jednej z niemieckich klinik. Na opublikowanych przez niego fotografiach widać posiłek, jakiego nie powstydziłaby się przyzwoita restauracja. A Bartek twierdzi, że za pobyt w niemieckim szpitalu płacił jedynie 10 euro za dzień.

Obiad w niemieckiej klinice. Fot. Bartek2009

– W Niemczech mieszkam od 11 lat. Po paru godzinach od przyjęcia do szpitala przyszła do mnie kobieta z tabletem i zrobiła ze mną spis dań na kolejne dni. Miałem różne śniadania do wyboru (jakie pieczywo, szynki i sery). Na obiad zupa krem lub bulion. Drugie danie też można było sobie wybrać (jak widać na zdjęciu, miałem tortellini). Zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony, ponieważ była to moja pierwsza wizyta w szpitalu – napisał nam Bartek.

A jak to jest w Polsce? Dlaczego polskie kliniki nie są w stanie podążać za takim przykładem?

W poprzednich artykułach pokazywałam Wam „posiłki”, które bardziej przypominały resztki jedzenia + zawsze odwieczna margaryna.

Otóż Polsce nie wszędzie jest najgorzej Tym razem pacjent, dla kontrastu, przesłał na jeden z portali zdjęcie pysznego obiadu ze szpitala MSW. Jednego z wielu takich obiadów – jak zaznacza

Szpitalna rewolucja – restauracje!!

W niektórych polskich szpitalach sytuacja wygląda o duuużo lepiej. Na przykład Bydgoskie Centrum Onkologii w ubiegłym roku otworzyło tam restaurację. Pacjenci dostali możliwość wyboru posiłku. Z ograniczonej puli i w zależności od diety. Jednak porównując do tego, co jest w innych szpitalach – jest to świetny pomysł!

Restauracja w bydgoskim szpitalu. Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/AG

Dlaczego taki kontrast? Szpitale same decydują, ile pieniędzy przeznaczą na posiłki dla pacjentów. – Szpital dysponuje pieniędzmi według własnego uznania – powiedział nam rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. Ot odpowiedź…

Źródło: Gazeta.pl


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Pyszne posiłki w szpitalach?' 4 komentarze

 1. Avatar

  20 marca 2013 @ 16:25 Jakub Miazgowski

  W szpitalu Ministerstwa Spraw Wewn&#281trznych innych posi&#322ków bym si&#281 nie spodziewa&#322… A na onkologii pacjenci maj&#261 problem z apetytem – st&#261d prawdopodobnie wyszukane menu. Sam bywa&#322em w szpitalach i jedzenie w wi&#281kszo&#347ci po prostu nie mia&#322o smaku, porcje ma&#322e.

  Odpowiedz

 2. Avatar

  20 marca 2013 @ 21:25 Jakub Miazgowski

  W szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych innych posiłków bym się nie spodziewał… A na onkologii pacjenci mają problem z apetytem – stąd prawdopodobnie wyszukane menu. Sam bywałem w szpitalach i jedzenie w większości po prostu nie miało smaku, porcje małe.

  Odpowiedz

 3. Avatar

  21 marca 2013 @ 07:31 Ewa Trusewicz

  No tak, masz racj&#281, kto si&#281 dostanie do szpitala MSW ;)Onkologia jest nie tylko tam, w innych miastach niestety menu kuleje :/

  Odpowiedz

 4. Avatar

  21 marca 2013 @ 12:31 Ewa Trusewicz

  No tak, masz rację, kto się dostanie do szpitala MSW ;)
  Onkologia jest nie tylko tam, w innych miastach niestety menu kuleje :/

  Odpowiedz


Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.