Brakuje Ci siły woli? Można ją wytrenować!

Co jest potrzebne? DEKONCENTRACJA!

Dlaczego? Ponieważ nasze zapasy siły woli są wyczerpywalne. Jeśli skupiasz się na tym, aby na przykład nie zjeść tych słodyczy, które znajdują się w szafce, albo przygotować sobie zdrowy posiłek zamiast kupnego to raczej nie jesteś zadowolony/a. 

Ile razy można sobie odmówić? Takie wybory są trudne i powodują u nas stres. Dlatego właśnie bardzo duża częśc ludzi w pewnym momencie, mając dość „diety”, załamuje się i powraca do starych przyzwyczajeń.

Co można z tym zrobić?

Musisz nauczyć się dekoncentrować! Dziwne? Ale to prawda :)

Z wielu badań (Chip Heath, Dan Heath, „Pstryk”) wynika, że „przymus” np. zjedzenia ciastka albo wejścia na facebook, słabnie jeśli znajdziemy sobie alternatywne zajęcie. Jak to wygląda?

Kiedy zaczniesz mieć nieopartą ochotę, pokusę na fast fooda, ciastko czy kolejne zakupy przez internet – wstań, idź pobiegać, zrób odwiecznie odwlekane sprzątanie w szafkach, spotkaj się ze znajomymi, zrób coś manualnie (ja np. robię biżuterię :) ). Takie kreatywne zajęcie pomaga w „przekierowaniu” pokusy na konkretne działanie.„Czego oczy nie widzą, temu sercu nie żal” :)


Ewa Trusewicz, dietetyk

Dieta i Fitness, Warszawa
www.dietaifitness.pl

Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


Copyrights © 2023 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.