Jedz kiszonki! Dlaczego?

Lubisz kiszone ogórki czy kapustę? To świetnie!

Produkty podczas kiszenia nie tylko nie tracą na wartości, ale stają się jeszcze zdrowsze: zmniejszają kwasowość organizmu, stają się mniej kaloryczne!! (zmniejsza się zawartość cukrów podczas fermentacji), są łatwiej strawne. Poza tym wzbogacają się o dobroczynne bakterie (probiotyki), witaminy i minerały

Oprócz ogórków czy kapusty można równiesz ukisić czosnek, cebulę, cukinię, pomidory, kalafiory, paprykę, marchew, rzodkiewkę, kukurydzę, świeże oliwki. A także owoce, takie jak jabłka, gruszki czy śliwki. Kiszonki najzdrowsze są w postaci surowej. Kiedy je gotujemy – tracą część swoich cennych właściwości.

Kwas mlekowy wytworzony w kiszonkach, ma właściwości odtruwające i oczyszczające organizm, zmniejszające jego kwasowość. Zawarta w nich acetylocholina regulujeciśnienie krwi i ma dobroczynny wpływ na pracę jelit, zapobiegając zaparciom. Proces kiszenia podwaja ilość wit. C i B. C wzmacnia układ odpornościowy, B – nerwowy oraz. Kiszonki mają również spore ilości wapnia.

Sok z kiszonek jest dobrym lekarstwem na niestrawność.

Co dodatkowo? Świetnym lekiem na kaca będzie, wypita na czczo, szklanka soku z kiszonej kapusty ;)Ewa Trusewicz, dietetyk

Dieta i Fitness, Warszawa
www.dietaifitness.pl

Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


Copyrights © 2023 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.