10 małych zmian – duże efekty!

fot.: www.easierlife4u.com

Jeśli czas jest dla Ciebie ważny, wpływa na Twoje wybory żywieniowe i fitnessowe, postaraj się w nadchodzącym tygodniu wprowadzić te 10 małych zmian aby zmienić rutynę na ZDROWSZĄ :-)

1. Ogranicz chleb. Zamów burgera bez bułki – a zamiast tego sałatę. Jeśli jesz na mieście, nie bierz chleba do lunchu i kolacji.

2. Zrezygnuj z białego cukru.

3. Używaj mniejszych talerzy. Wówczas jedzenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości oraz po prostu nie zmieścisz tyle jedzenia na małym talerzu :-) Nie dokładaj sobie kolejnych porcji.

4. Zamknij kuchnię 3-4 godziny przed spaniem. Po kolacji już nie podjadaj.

5. Wymyj zęby od razu po zjedzeniu kolacji , wtedy wiesz, że skończyłeś jedzenie.

6. Rób zakupy z listą, będąc najedzonym. Zrób plan zakupów zdrowych produktów i nie odbiegaj od niej jak jesteś już w sklepie. Najedz się przed zakupami, aby nie robić ich na pusty żołądek, wtedy będziesz odporny na pokusy.

7. Wydłuż czas swojego cardio o 30 minut.
I tak spędzasz te 30 minut na siedzeniu na kanapie albo w portalach społecznościowych

8. Wprowadź nowe ćwiczenia. Zaplanuj nową formę aktywności. Dla organizmu będzie to pozytywnym szokiem, czymś do czego mięśnie nie są przyzwyczajone. Dobrym pomysłem jest boxing czy spinning albo nawet yoga czy pilates. Taka zmiana sprawi również, że nie będzie nudno :-)

9. Waż się. Aby wiedzieć czy skład Twojego ciała się zmienia. Pozwól wadze motywować Cię, ale nie demotywować. Pamiętaj jednak, że jak ćwiczysz waga może stać w miejscu, ale zauważysz różnicę w ubraniach.

10. Zmniejsz ilość soli. Badania wykazują, że osoby, które ograniczyły sól jedzą więcej warzyw i owoców. Sól poza tym zatrzymuje wodę w organizmie, przez co ciało jest opuchnięte. Jeśli ograniczysz sól, zapobiegniesz podwyższonemu ciśnieniowi.

Nie takie trudne prawda?:)


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'10 małych zmian – duże efekty!' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.