Brytyjscy naukowcy:potrawy z marketów bardziej zdrowe niż dania kucharzy-celebrytów??

Okazuje się, że znani na całym świecie kucharze, posiadający własne programy telewizyjne proponują przepisy na potrawy, które zawierają więcej tłuszczu i kalorii niż gotowe dania kupowane w supermarketach.

Fot: http://www.jamieoliver.com

Zespół naukowców z Uniwersytetu Newcastle przeprowadził badania nad potrawami proponowanymi przez słynnych szefów kuchni.

Badacze wzięli pod lupę pięć najlepiej sprzedających się w wielkim sklepie internetowym książek z przepisami, m. in. autorstwa Jamiego Olivera i Nigelli Lawson. Naukowcy przeliczyli wartość odżywczą losowo wybranych dań sporządzonych na podstawie przepisów z tych książek i porównali je z gotowymi daniami sprzedawanymi w brytyjskich supermarketach.

Przepisy znanych kucharzy zawierały znacznie więcej energii, protein, tłuszczu i tłuszczów nasyconych niż produkty z marketów. Miały też mniej błonnika – podkreślili uczeni na łamach pisma „British Medical Journal”.

Więcej: dziennikzachodni.pl


Ewa Trusewicz, dietetyk

Dieta i Fitness, Warszawa
www.dietaifitness.pl

Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Brytyjscy naukowcy:potrawy z marketów bardziej zdrowe niż dania kucharzy-celebrytów??' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.