Twój pełnoziarnisty chleb – myślisz, że jest zdrowy? PRZEKONAJ SIĘ!


Bardzo lubię pełnoziarniste chleby, zazwyczaj staram się patrzeć na ich skład i mam parę sprawdzonych, które mogę kupić z zamkniętymi oczami. Skład sprawdzam… zazwyczaj… ;)
Jestem w sklepie, widzę piękny ciemny chlebek… skórka zapiekana ze słonecznikiem. Idealnie… Czyż nie wygląda smacznie?
BIORĘ!

Wszystko było pięknie dopóki nie ukroiłam i nie ugryzłam chleba. Skórka faktycznie wyśmienita, ale środek… jakiś taki… kruszący się, niezbyt wilgotny, ale za to ciągnący.

Spojrzałam na skład …..

– mąka pszenna
– karmel spożywczy
– płatki ziemniaczane

Brakuje mi tu tylko słodu jęczmiennego…

No nic, chleb nie był najzdrowszy i na pewno nie był tak pełnoziarnisty i razowy jak wyglądał z zewnątrz. Jego barwę zawdzięczamy karmelowi, ciągnącą konsystencję płatkom ziemniaczanym, a mąka pszenna? To może od razu kupię kajzerkę? ;)

Patrz na SKŁAD chleba, który kupujesz.

Pomocny może być wcześniejszy mój artykuł – https://dietaifitness.pl/2012/11/czym-kierujecie-sie-wybierajac-chleb.html – co oznaczają dodatki oraz czego należy unikać.

 


Tagged: ,


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


Copyrights © 2023 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.