Mój mężczyzna gotuje II :-)

Kurczak z brokułami w sosie jogurtowo-czosnkowym

Mój mężczyzna zaskoczył mnie drugi raz w ciągu dwóch tygodni! Jestem szoku! Gotuje dla mnie! Chyba znalazł nowe powołanie ;) A może moja strona go zainspirowała? (Pokazujmy ją każdym facetom! :P )

Tym razem sam zakupił wszystkie produkty, chyba mając już w myślach co zrobi na kolacje. Zniknął w kuchni, ja siedziałam na kanapie, kiedy poczułam ładny zapach jakiegoś jedzonka i usłyszałam krzątanie się po kuchni. Zastanawiałam się czy iść zobaczyć co będzie na kolacje, czy dać się zaskoczyć. Jednak chęć poznania źródła zapachu zwyciężyła.
Jakie zaskoczenie mnie spotkało, kiedy zobaczyłam brokułki, kurczaczek smażony bez tłuszczu i pyszny sosik czosnkowy! Było pysznie! I Kochanie, proszę o więcej! :-)

Składniki:

– 2 piersi z kurczaka pokrojone w kostkę
– marynata: sól, czosnek, papryka, bazylia
– 1 brokuł

Sos:

– jogurt naturalny – 500g
– pieprz, sól,
– 2-3 wyciśnięte ząbki czosnku

Przygotowanie:

Kurczaka zamarynować i odstawić na 10 minut. Brokuły pokroić na „różyczki”. Gotować brokuł do miękkości al dente (ok 12-15 minut).
Usmażyć kurczaka na patelni teflonowej lub ceramicznej.
Sos – wymieszać wszystkie składniki. Podać na talerzu usmażonego kurczaka, brokułu i polać sosem. I VOILA! Pycha! :-)


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Mój mężczyzna gotuje II :-)' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.