#1 z NAJGORSZYCH „zdrowych” wyborów żywieniowych!!! (więcej cukru niż Coca Cola!)

Jeśli starasz się schudnąć i być zdrowym – prawopodobnie nie sięgasz po słodzone napoje gazowane.W jednej puszcze znajduje się zazwyczaj około 40g cykru! (i to nie tylko coca cola tyle ma). Dla wizualizacji:

Takie napoje zdecydowanie nie robią twoim udom, talii, czy biodrom niczego dobrego ;)

Ostatnio w coffee shopie zastanawiałam się nad smoothiesem. Teoretycznie ZDROWY produkt? Ale sprawdziłam najpierw wartości, skład na tablecie….

Przeżyłam SZOK kiedy zobaczyłam ile tam znajduje się cukru! To nie tylko mleko czy jogurt i owoce. To również olbrzymia ilość cukru i syropu glukozowo fruktozowego! Takie są standardy w kawiarniach, inaczej Ci nie zrobią.

W zależności od składu 400 albo 500 ml ma ok 60-110 gram CUKRU!
MASAKRA!

To daje 240-440 kcal samego cukru! Olbrzymią hiperglikemię, wyrzut insuliny, a następnie hipoglikemię – ospałość, poddenerwowanie, ponowna ochota na coś złodkiego. Masz tak czasem?….


Oto przykłady koktalii ok 400ml:

Dla porównania smakowa mrożona kawa -DUŻA – chyba 500ml

Takie ilości cukru nie są Ci potrzebne nawet w ciągu całego tygodnia! A nie mówie już o jednym dniu i jednej porcji… Nie znam drugiego takiego „zdrowego” produktu, który miałby tyle cukru w jednej porcji.


*shake 400 ml w McDonaldzie ma tyle samo cukru co niektóre „zdrowe” koktaile – 60 gram cukru – to i tak mniej niż powyższe 110g w porcji. A wszyscy wiemy, że jednak shake nie jest najzdrowszym wyborem ;)

Jeszcze gorsze są smoothies w menu w restauracjach. UNIKAJ ich za wszelką cenę. Jeśli coś nazywa się „smoothie” lub „koktail” – nie znaczy, że jest zdrowe. A tak na prawdę w 95% przypadków – są daleko od słowa „zdrowe”.

Szczerze – uwielbiam smoothie’s i koktaile! Prawda – unikam ich. Ale znam parę miejsc, gdzie mogę poprosić aby był zrobiony tak jak ja chcę, albo można go zrobić w domu.

Jutro pokażę Wam jak ja robię MEGA ZDROWY KOKTAIL :)


Ewa Trusewicz, dietetyk

Dieta i Fitness, Warszawa
www.dietaifitness.pl


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


Copyrights © 2023 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.