Czy piwo pomaga na nerki?

Wakacje, sezon piwny rozpoczęty :)

Sporo ludzi tłumaczy picie piwa jego zdrowotnościowym działaniem na nerki. Czy faktycznie tak jest, że piwo pomaga w profilaktyce kamicy nerkowej (tzw. piasek w nerkach), czy w wypłukiwaniu kamieni nerkowych?

Rozpuszczanie złogów przez piwo nie jest możliwe. Piwo przede wszystkim zwiększa diurezę, czyli zwiększoną produkcję moczu, co również może zapewnić wypijanie 3 litrów wody dziennie. Ale wyobrażacie sobie pana chorego na kamicę nerkową, wypijającego 3 litry wody? Zastąpienie części wody piwem wydaje się bardziej atrakcyjne ;)

Faktem jest, że alkohol zawarty w piwie ma właściwości rozkurczające, ale musiałyby to być większe ilości, a jak wiemy – codzienna większa dawka alkoholu nie jest najlepszym pomysłem ;)A zatem – na nerki najlepsze są duże ilości wody :)

Jeśli ktoś z Was ma problem z nerkami – jutro napiszę o profilaktyce kamicy nerkowej.


Ewa Trusewicz, dietetyk

Dieta i Fitness, Warszawa
www.dietaifitness.pl

Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Czy piwo pomaga na nerki?' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.