Czy piwo pomaga na nerki?

Wakacje, sezon piwny rozpoczęty :)

Sporo ludzi tłumaczy picie piwa jego zdrowotnościowym działaniem na nerki. Czy faktycznie tak jest, że piwo pomaga w profilaktyce kamicy nerkowej (tzw. piasek w nerkach), czy w wypłukiwaniu kamieni nerkowych?

Rozpuszczanie złogów przez piwo nie jest możliwe. Piwo przede wszystkim zwiększa diurezę, czyli zwiększoną produkcję moczu, co również może zapewnić wypijanie 3 litrów wody dziennie. Ale wyobrażacie sobie pana chorego na kamicę nerkową, wypijającego 3 litry wody? Zastąpienie części wody piwem wydaje się bardziej atrakcyjne ;)

Faktem jest, że alkohol zawarty w piwie ma właściwości rozkurczające, ale musiałyby to być większe ilości, a jak wiemy – codzienna większa dawka alkoholu nie jest najlepszym pomysłem ;)A zatem – na nerki najlepsze są duże ilości wody :)

Jeśli ktoś z Was ma problem z nerkami – jutro napiszę o profilaktyce kamicy nerkowej.


Ewa Trusewicz, dietetyk

Dieta i Fitness, Warszawa
www.dietaifitness.pl

Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


Copyrights © 2023 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.