Placuszki z serkiem i borówkami – zdrowa wersja!

Paulina, z którą koresponduję na www.facebook.com/dietaifitness wysłała mi świetny przepis, ponieważ wśród znajomych dostała odznakę „króla zdrowych placuszków” :). ! Umawiamy się na to abym zbadała jej skład ciała (%tłuszczu, mięśni, wody, kości, wiek metaboliczny itd.), ponieważ niedawno wysłała mi swoją metamorfozę i chciała wiedzieć jaki jest skład jej ciała : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=555780127793153&set=pb.403798072991360.-2207520000.1376946570.&type=3&theater

Uważam, że przepis jest super! :)

Składniki :


– 1 jajko
– 3 białka jajek
– 2 łyżku płatek owsianych górskich
– 1 łyżeczka mąki pełnoziarnistej
– 10 g płatek migdałowych
– 1 łyżeczka cynamonu
– 50 g borówek
– Łyżeczka miodu
– 2 łyżki serka wiejskiego
– Szczypta kakao

Przepis:


Płatki owsiane zalać wrzątkiem i odczekać aż spęcznieją. W między czasie ubijamy białka (3) na sztywno. Do białek dodajemy żółtko,mąkę i nasze spęczniałe płatki . Mieszamy dobrze wszystkie składniki i dodajemy 5 g płatków migdałowych ( reszta zostaje do.dekoracji) oraz cynamon. Rozgrzewamy patelnie bez tłuszczu i smażymy placuszki. Po trzy łyżki masy na jednego placka. Mi wychodzi zawsze 5 . Jak już usmażymy nasze cuda czas na resztę. Nakładamy na placki serek wiejski, później borówki i resztę migdałowych płatek. Posypujemy kakao i polewamy miodem. I gotowe! 

„Mam nadzieję ,ż wypróbujesz kiedyś, bo wygląda apetycznie” – szczerze jeszcze nie wypróbowałam, ale nie zamierzam trzymać tylko dla siebie takiego przepisu! Do dzieła! :)))

Tylko uważajcie z miodem, ludzie mają tenencje do polewania posiłków olbrzymią ilością miodu „bo zdrowy” ;)

Ewa Trusewicz, dietetyk

Dieta i Fitness, Warszawa
www.dietaifitness.pl

Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Placuszki z serkiem i borówkami – zdrowa wersja!' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.