Jak spalić tłuszcz w smaczny sposób?

Czasami najlepsze odchudzające sztuczki są najprostsze. Wypróbuj te cztery! (jest naukowy dowód, że ona naprawdę działają!)


Pij białą herbatę


Nowe badania pokazują, że w porównaniu z innymi rodzajami herbat, biała herbata zawiera więcej kofeiny (zwiększa metabolizm) oraz flawonoidów (najwięcej EGCG- jest silnym przeciwutleniaczem, 100 razy silniejszym niż witamina C i 25 razy silniejszym niż witamina E). Naukowcy uważają, że taki mix kofeiny i EGCG pomaga w rozbijaniu komórek tłuszczowych i zapobiegają powstawaniu nowych.

Jedz jajka


Pełnowartościowe białko jaj sprawia, że czujesz się pełniejszy niż po zjedzeniu bajgla (wg. Naukowców z Uniwersytety w Connecticut). Nie martw się o cholesterol. Badania wykazały, że osoby jedzące jaja nie mają wyższego LDL (zły cholesterol) lub niższego HDL (dobry rodzaj) niż osoby jedzące np. kanapki.

Woda działa!

Kiedykolwiek słyszałeś, że woda pomaga zrzucić tłuszcz? Naprawdę pomaga – jeśli wybierasz pokarmy, które zawierają dużo wody, takie jak warzywa czy owoce (z tymi ostatnimi lepiej nie przesadzać z powodu cukru ;-) ). W badaniach na Uniwersytecie w Tokio wykazano, że kobiety, które jadły produkty zawierające duży % wody, miały niższy BMI (body mass index) oraz węższe talie.  Postaraj się aby ta strategia działała na Ciebie poprzez dodanie do diety więcej sezonowych warzyw czy owoców – każde ma około 90% wody.


Przekąski


Według naukowców z Uniwersytetu Colorado Denver 100 kcal przekąski naprawdę pomagają w kontrolowaniu ilości spożywanych kalorii, nawet jeśli faktycznie ich nie zjesz, ale w razie potrzeby zawsze są z Tobą. Osoba świadoma ilości kalorii w porcji będzie bardziej wrażliwa na wielkość wybieranych porcji, pomaga to jeść mniej, nawet z większego naczynia*.

*Według badań osoby jedzące z większych talerzy, kubków (np. popcornu), zawsze zjadają więcej, nawet nie będąc tego świadomym.
Ewa Trusewicz, dietetyk
Dieta i Fitness, Warszawa
www.dietaifitness.pl


Komentujcie, krytykujcie, oceniajcie i pytajcie :)


Potrzebujesz pomocy? Wejdź tutaj. 

Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Jak spalić tłuszcz w smaczny sposób?' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.