Konferencja „Biegiem po zdrowie” w uznaniu dla Tomasza HopferaW piątek i sobotę (05-06.10.2012) odbyła się konferencja „Biegiem po zdrowie” w uznaniu dla Tomasza Hopfera, wielkiego popularyzatora biegania, który to zapoczątkował akcję „Biegiem po zdrowie”.
Pojawiła się żona Hopfera – Zofia Hopfer, Irena Szewińska, Janusz Kalinowski, Maciej Wierzyński, Jacek Fedorowicz, Jerzy Skarżyński, Robert Korzeniewski, Przemysław Babiarz.

Była to niezwykle ciekawa konferencja (jedna z najlepszych na jakich byłam) z udziałem samych ekspertów m.in. Zbigniew Szyguła, Hubert Krzysztofiak, Jarosław Krzywański, Robert Śmigielski, Adam Klein, Przemysław Walewski, Barbara Frączek, Andrzej Ziemba, Urszula Zdanowicz, Michał Drwięga i wielu innych.


Tematy jakie się tam pojawiły, to m.in. :
Jak zorganizować trening?
Kto powinien się zbadać przed rozpoczęciem biegania?
Prawidłowa dieta biegacza.
Czy potrzebujemy suplementacji witaminami?

Pronacja czy supinacja?
Zmiany przeciążeniowe u biegaczy.
Ból kolana, stawu skokowego, biodra.
Kobiety i mężczyźni – różna budowa.
Propriocepcja.
Trening funkcjonalny biegacza.
i wiele innych :)

Oraz warsztaty dla biegaczy, ocena biegu, równowagi, funkcjonalna (dowiedziałam się m.in. że prawe biodro mam wyżej i największy nacisk na stopach mam na przodostopiu – trzeba będzie popracować ;-) )


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Konferencja „Biegiem po zdrowie” w uznaniu dla Tomasza Hopfera' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.