9 składników sosów sałatkowych, które podwyższają metabolizm.

Czy zamawiając lub robiąc sałatkę zastanawiacie się nad tym jak wybrany sos, który jest podawany wpłynie na Wasz organizm, na metabolizm? Nie wszystkie sosy do sałatek są równie zdrowe – warto tak dobierać składniki sosów sałatkowych, aby pozytywnie wpływały na metabolizm organizmu. Czasami niewielka wydawało by się zmiana w składzie sosu może w dłuższym czasie dawać znacznie lepsze rezultaty.

Naturalna musztarda – może mieć głęboki efekt na metabolizm. Podwyższa spoczynkową przemianę materii, poprawia ogólne trawienie oraz wykorzystanie składników odżywczych.

Ocet jabłkowy – wspomaga utratę tkanki tłuszczowej poprzez działanie pomoc w usuwaniu toksyn z wątroby, zwiększenie metabolizmu oraz zmniejszenie uczucia głodu!

Ocet winny (biały i czerwony) – pomaga obniżyć poziom cukru we krwi.

Dodatkowo możemy dodać przyprawy, takie jak imbir, czosnek, limonki, pieprz cayenne, bazylia, pietruszka oraz tymianek. Każde z nich posiadają właściwości podwyższające metabolizm, chociażby poprzez stymulowanie kubków smakowych i pobudzanie trawienia.

Jeśli zaczniesz wykorzystywać te składniki w codziennym gotowaniu, odczujesz sporą różnice w smaku potraw oraz w centymetrach w talii :-)


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'9 składników sosów sałatkowych, które podwyższają metabolizm.' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.