Abs Are Made in the Kitchen

Nasze mięśnie brzucha zaczynają się w kuchni i kropka.

 
fot: http://lovehealthyme.wordpress.com

Nasze mięśnie brzucha zaczynają się w kuchni i kropka.

Jak na obrazku – you can’t out excersize a bad diet. Nie wyćwiczysz pięknego ciała na złej diecie.

Efekt pięknego, wysportowanego ciała to w 30% ćwiczenia, a w 70% DIETA! Tak, tak, same ćwiczenia nic nie zmienią. Jeśli jesz fast footy, pijesz piwo, nie dbasz o zdrowe posiłki, żadna siłownia Ci nie pomoże…

Nie ważne ile brzuszków robisz. Jeśli nie jesz zdrowo, nie pijesz zdrowo, nigdy nie zobaczysz swojego 6- paku.

Kiedy zaczęłam ćwiczyć wiele lat temu, zaczęłam od brzuszków. Czekałam aż centymetry w talii się zmniejszą i zobaczę w końcu swój umięśniony brzuch. Nic takiego się nie stało… Dlaczego? Zdrowy rozsądek podpowiedział przyczynę.

Każdy z nas ma sześciopak!!! Tak! Jeśli ćwiczysz masz twardsze i silniejsze mięśnie. Każdy ma mięśnie na brzuchu, ale nie u każdego je widać ;)

Aby pokazać je światu musisz po prostu zrzucić zalegający na całym ciele tłuszcz. Nie da się schudnąć tylko z brzucha, boczków czy nóg!

Trzeba zacząć w kuchni! Zdrowa dieta, dobre węglowodany, dobry tłuszcz (bardzo potrzebny!), warzywa i owoce. Zaczniesz chudnąć – zobaczysz swoje mięśnie.

Następnym błędnym myśleniem, jest to, że możesz „zamienić tłuszcz na mięśnie”. NIE DA SIĘ! To po prostu fizjologicznie niemożliwe. Możesz natomiast zbudować mięśnie podczas spalania tłuszczu. Aby spalić tłuszcz musisz po prostu dostarczać organizmowi mniej kalorii, niż wydatkuje. Z jednej strony aby spalić tłuszcz musisz ograniczyć dzienne spożycie kalorii, z drugiej natomiast musisz jeść sporo dobrej żywności aby podnieść swój metabolizm – chude mięso, drób, warzywa, błonnik – pomoże Ci w spaleniu tłuszczu i rozbudowaniem masy mięśniowej po ćwiczeniach.

Im więcej masz mięśni – tym więcej spalasz kalorii, większe Twoje zapotrzebowanie energetyczne oraz większy metabolizm. Budowanie masy mięśniowej podwyższa Twoją Podstawową Przemianę Materii (PPM).

PPM jest to najmniejsze wymagane spożycie energii, niezbędne do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych.

Więcej mięśni – większa podstawowa przemiana materii, więcej kalorii spalisz siedząc na kanapie :),  więcej spalonego tłuszczu, lepszy wygląd, lepsze samopoczucie! POWTÓRZ :)

Work hard in the gym and even harder in the kitchen!

Pracuj intensywnie na siłowni i jeszcze intensywniej w kuchni!:-)


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Abs Are Made in the Kitchen' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.