Fit2Fat2Fit – 30 kg różnicy!

Amerykański trener Drew Manning postanowił porzucić swoją wysportowaną sylwetkę dla pewnego eksperymentu. Postanowił udowodnić niedowiarkom, że powrót do formy jest możliwy. Porzucił ćwiczenia i na diecie opierającej się na fast foodach i słodzonych napojach przytył ponad 30 kg.

Trener na przytycie przeznaczył pół roku i tyle samo na powrót do formy. Na stronie http://www.fit2fat2fit.com/ można obserwować jego postępy w otłuszczaniu się oraz całkowitym powrotem do formy sprzed eksperymentu. Na tej stronie jest suwak, którym możecie przesuwać aby zobaczyć tydzień po tygodniu jak zmieniało się jego ciało, wymiary i waga.

Wszystko zaczęło się gdy jego żona powiedziała:
„Nie rozumiesz jak to jest. Nigdy nie byłeś otyły. Nigdy nie czułeś uzależnienia od jedzenia”

Manning odpowiedział: „To prawda, nigdy nie musiałem zmagać się z tym aby być w formie. Nigdy nie musiałem zmagać się z tym, że jestem otyły. Dlatego po raz pierwszy w swoim życiu poczułem, że aby lepiej zrozumieć co myślą niektórzy z moich klientów”

I tak zaczęła się jego roczna podróż.

Jak dla mnie wykazał się wielką odwagą zaniedbując swoje ciało do takiego stopnia – 30 KILO! Nie był to na pewno zdrowy sposób osiągnięcia „wymarzonej” wagi, ale Drew zaniedbywał się tylko pół roku, a wiele z nas robi to przez wiele lat, więc potencjalne ryzyko utraty zdrowia przeważa się niestety na osoby, które regularnie nie dbają o zdrowy sposób odżywiania się oraz o codzienną dawkę ruchu.

Osoby otyłe często myślą, że nie jest możliwe osiągnięcie wysportowanej sylwetki, wymówki typu :

– nie jestem już nastolatkiem- za dużo ważę, mogę schudnąć maksymalnie 10 kg, więcej się nie da
– nie mogę schudnąć bo będę miał czy miała za dużo luźnej skóry
– jeśli zacznę ćwiczyć, będę mieć mięśnie, ale i tak nie będzie ich widać przez zbyt dużą ilość zbędnej skóry
– dla mnie jest już za późno
– nie mam czasu myśleć o tym co zjeść i kiedy poćwiczyć,

Nie mają sensu, jeśli widzisz na żywym przykładzie, że da się to osiągnąć!

A więc zabierajmy się do pracy, dbajmy o zdrowe odżywianie się, zacznijmy się ruszać. Wiem, że początkowo będzie trudno, ale później wzrastająca dawka endorfin nie pozwoli Wam przestać! :)

Rock on!

PS. Tutaj macie krótki filmik o tym jak wyglądało jego ciało podczas całego eksperymentu.


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Fit2Fat2Fit – 30 kg różnicy!' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.