Otyłość zabija trzy razy więcej ludzi niż niedożywienie

Trzy razy więcej ludzi umiera obecnie z powodu otyłości niż przez niedożywienie – wynika z raportu opublikowanego przez prestiżowe pismo medyczne The Lancet.

 

                                               Fot: telegraph.co.uk

Jak podkreśla brytyjski Telegraph, spożywanie zbyt dużych ilości jedzenia jest obecnie – poza Afryką subsaharyjską – większym problemem niż zdrowie populacji niedożywionych.

Na całym świecie odnotowywane są znaczące sukcesy w walce z niedożywieniem, a liczba spowodowanych nim zgonów spadła od 1990 r. do 2010 r. o dwie trzecie, czyli poniżej miliona rocznie. Ale wzrost zamożności w różnych częściach świata spowodował nowy problem: epidemię otyłości, która zabija coraz więcej ludzi. Więcej jedzą, a mniej ćwiczą – podkreśla lapidarnie Telegraph.

Między 1990 r. a 2010 r. średnia globalna długość trwania życia ludzi wzrosła o około 5 lat – w przypadku mężczyzn jest to 67,5 roku, w przypadku kobiet – 73,3 roku. Ale coraz więcej lat swojego coraz dłuższego życia ludzie przeżywają w gorszym zdrowiu. Główne przyczyny tego stanu rzeczy to choroby będące pochodną otyłości, jak cukrzyca typu 2, ataki serca i rak – twierdzi raport.


Żródło: rynekzdrowia.pl


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Otyłość zabija trzy razy więcej ludzi niż niedożywienie' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.