Otyłość zabija trzy razy więcej ludzi niż niedożywienie

Trzy razy więcej ludzi umiera obecnie z powodu otyłości niż przez niedożywienie – wynika z raportu opublikowanego przez prestiżowe pismo medyczne The Lancet.

 

                                               Fot: telegraph.co.uk

Jak podkreśla brytyjski Telegraph, spożywanie zbyt dużych ilości jedzenia jest obecnie – poza Afryką subsaharyjską – większym problemem niż zdrowie populacji niedożywionych.

Na całym świecie odnotowywane są znaczące sukcesy w walce z niedożywieniem, a liczba spowodowanych nim zgonów spadła od 1990 r. do 2010 r. o dwie trzecie, czyli poniżej miliona rocznie. Ale wzrost zamożności w różnych częściach świata spowodował nowy problem: epidemię otyłości, która zabija coraz więcej ludzi. Więcej jedzą, a mniej ćwiczą – podkreśla lapidarnie Telegraph.

Między 1990 r. a 2010 r. średnia globalna długość trwania życia ludzi wzrosła o około 5 lat – w przypadku mężczyzn jest to 67,5 roku, w przypadku kobiet – 73,3 roku. Ale coraz więcej lat swojego coraz dłuższego życia ludzie przeżywają w gorszym zdrowiu. Główne przyczyny tego stanu rzeczy to choroby będące pochodną otyłości, jak cukrzyca typu 2, ataki serca i rak – twierdzi raport.


Żródło: rynekzdrowia.pl


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


Copyrights © 2023 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.