Co zrobić jak nie chudniesz z ud, bioder albo brzucha?

Każdy z nas ma inne genetyczne predyspozycje do tego, gdzie ciało magazynuje tłuszcz. Na przykład, u większości mężczyzn tłuszcz odkłada się w okolicy brzucha, a większości kobiet w okolicach bioder i nóg. 


Po pierwsze, Twoje założenie, że będziesz mógł/a pokierować spalanie tłuszczu w konkretne miejsce jest nieprawidłowe. NIE MOŻESZ WYBRAĆ Z KTÓREJ PARTII TRACISZ TŁUSZCZ!

Nie ma ćwiczeń na spalenie tłuszczu z nóg, pośladków czy brzucha! Fizjologicznie nie jest to możliwe. Więc jeśli widzisz jakieś ćwiczenie np. na zrzucenie tłuszczu z nóg – wiedz, że nie osiągniesz tego ćwicząc tylko to ćwiczenie. Ok, mogą rozwinąć ci się mięśnie w danym obszarze, ale po prostu spalisz za mało kalorii aby zrzucić tłuszcz.

Dlatego aby walczyć o szczupłe brzuchy, boczki i nogi powinieneś po pierwsze prawidłowo się odżywiać, jeść mniej kalorii niż zużywasz, po drugie wprowadzić intensywny trening (nie rowerek z gazetą!) angażujący całe ciało. Ważne jest zarówno wprowadzenie ćwiczeń siłowych (aby zwiększyć masę mięśniową, a dzięki temu metabolizm) oraz intensywne cardio, które pozwoli na zwiększenie spalania kalorii, zarówno w trakcie jak i po wysiłku.. W ten sposób spalisz sporo kalorii, co wiąże się z utratą tkanki tłuszczowej na całym ciele.  Niestety organizm sam zdecyduje z której części ciała będzie spalał tłuszcz. Niektórzy od razu chudną na twarzy, inni na brzuchu, nogach albo piersiach. INACZEJ SIĘ NIE DA! Sorry :)

A więc DO ROBOTY! :-)


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Co zrobić jak nie chudniesz z ud, bioder albo brzucha?' 8 komentarzy

 1. Avatar

  26 października 2013 @ 22:08 Anonymous

  :((( przykra wiadomosc…

  Odpowiedz

 2. Avatar

  27 października 2013 @ 03:08 Anonymous

  :((( przykra wiadomosc…

  Odpowiedz

 3. Avatar

  28 marca 2014 @ 10:16 alka

  dieta i aktywno&#347&#263 fizyczna to jedyny sposób ta idealn&#261 sylwetk&#281:)

  Odpowiedz

 4. Avatar

  28 marca 2014 @ 15:16 alka

  dieta i aktywność fizyczna to jedyny sposób ta idealną sylwetkę:)

  Odpowiedz

 5. Avatar

  3 kwietnia 2014 @ 04:49 Ewa Trusewicz

  alka- zgadza si&#281 :)

  Odpowiedz

 6. Avatar

  3 kwietnia 2014 @ 10:49 Ewa Trusewicz

  alka- zgadza się :)

  Odpowiedz

 7. Avatar

  11 maja 2015 @ 18:36 adas

  Sama prawda bez owijania w bawełnę i sztuczek manipulacyjnych :)

  Odpowiedz

 8. Ewa Trusewicz

  11 maja 2015 @ 19:57 Ewa Trusewicz

  :)

  Odpowiedz


Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.