Jedzenie fast foodów powoduje depresję

Badania opublikowane w czasopiśmie Public Health Nutrition pokazują, że ludzie spożywający często fast-foody są o 51% bardziej narażeni na ryzyko depresji niż osoby, które nie spożywają fast foodów, lub spożywają je w bardzo małych ilościach. Dodatkowo zaobserwowano, że im dana osoba spożywała więcej fast foodów, tym wyraźniej charakteryzowała się zwiększonym ryzykiem depresji.

Spowodowane jest to tym, że osoby spożywające fast foody, jedzą dużo mniej owoców, orzechów, ryb, warzyw, oliwy. Często także palą papierosy, piją alkohol, jedzą słodycze i przepracowują się.

Oprócz depresji, osoby takie częściej są otyłe, mają zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych oraz obniżoną odporność.

Jeśli lubisz fast foody nie spożywaj ich codziennie, ale raz w tygodniu nie powinno zaszkodzić.

Źródło: www.sciencedaily.com


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Jedzenie fast foodów powoduje depresję' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.