Według badań: gdy panów męczy katar, chorują na „misiaczka”

Mężczyźni na co dzień twardzi i zdecydowani, kiedy tylko podupadną na zdrowiu, diametralnie zmieniają swoją postawę. Nieustannie wymagają troskliwej opieki, czułości i pełnej atencji ze strony domowników. Tak wynika z badań.

Nie wiem jak Wy dziewczyny, ale ja to przeżyłam i nadal przeżywam (prawda Kochanie?) ;-)

Dominującym typem chorującego mężczyzny w województwie śląskim jest „misiaczek”, wynika z ogólnopolskiego Testu Męskiej Grypy, zorganizowanego przez jednego z producentów leków.

Badanie było pierwszą w Polsce próbą sprawdzenia „strategii przetrwania” stosowanych przez chorujących na grypę panów. Test wykazał, że prawie połowa chorujących mężczyzn w Śląskiem (48 proc.) reprezentuje typ misiaczka. Wymagają nieustannej troskliwej opieki, czułości i pełnej atencji ze strony domowników.

Drugą najczęściej spotykaną postawą jest superbohater (ponad 25 proc.). Dla mężczyzn należących do tego typu żadne objawy przeziębienia i grypy nie stanowią przeszkody w codziennych zajęciach, jak chodzenie do pracy, czy trening na siłowni.
Źródło: http://www.rynekzdrowia.pl

Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Według badań: gdy panów męczy katar, chorują na „misiaczka”' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.