Dodatkowe techniki, które pomogą Ci „zapanować” nad tym, aby osiągnąc sukces w swojej transformacji!

 
 

Tak jak obiecałam w artykule „1 prosty sposób aby zagwarantować sobie świetne REZULTATY z wysiłku jaki wkładasz!”, przekaże ci teraz dodatkowe techniki, które pomogą Ci „zapanować” nad tym, aby osiągnąć sukces w swojej transformacji!

Uwierz w siebie!! To może brzmieć śmiesznie, ale tak naprawdę w twój umysł musi mieć pewność, że możesz osiągnąć tą transformacje w rzeczywistości. Nie próbuj dążyć do nierealnych celów. Musi to być taki cel, który wiesz, że na pewno będziesz mógł/a osiągnąć. Wiara w siebie to pierwszy i najważniejszy cel. Jeśli ty nie będziesz wierzyć w siebie to kto będzie?

– Przyczep kalendarz na lodówce. Za każdym razem, kiedy uda Ci się trzymać postanowień dietetycznych, bez oszukiwania, zaznacz to w kalendarzu np. uśmieszkiem. Zaznacz w kalendarzu dni, w których ćwiczyłeś np. sztangielką. A jeśli i trenowałeś/aś i trzymałeś/aś się diety to postaw X w danym dniu albo zamaluj krateczkę na zielono i pod koniec miesiąca wizualnie zobaczysz jak bardzo „zielony” jest twój kalendarz :). Najlepiej jakby był zielono – buźkowy ;)

– Umieść gdzieś swoje zdjęcie, na którym wyglądasz tak jak teraz oraz zdjęcie, które motywuje Cię do zmiany. Powinno być dodatkowym bodźcem do tego, aby dążyć do swojej transformacji. Najlepszym miejscem moim zdaniem jest lodówka albo szafka ze słodyczami (jeśli tak ową posiadasz) ;)

Po dwóch tygodniach albo po miesiącu, kiedy będzie już widać różnice w wyglądzie, zamieść na lodówce następne zdjęcie. Wówczas kiedy będziesz mieć ochotę aby się złamać, zdjęcie „w połowie drogi”, na którym widać progres, przypomni ci dlaczego to robisz.

– Napisz na kartce przyczyny dlaczego chcesz podążać ustalonym programem. Możesz ją również gdzieś powiesić i przeczytać w chwili zwątpienia.

Nie trzymaj w domu słodyczy oraz innych produktów, które oddalają cię od wyznaczonego celu. Nie możesz sabotować swoich działań, jeśli nie będziesz mieć takich produktów w domu.

– Pamiętaj aby zaplanować swój dzień dnia poprzedniego. Rozpisz albo już przygotuj potrawy na następny dzień. Przemyśl o której godzinie będziesz ćwiczyć. Trzymaj się planu, bo jeśli zaplanowałeś/aś ćwiczenia o 18, a nie wykonasz ich, będą przechodziły następne godziny i następne, a ty ciągle będziesz przekładał/a ćwiczenia na później aż w ogóle ich nie zrobisz. WIEM co mówię, bo sama doświadczałam tego samego! :)

Na koniec! Pamiętaj, że to TY SPRAWUJESZ KONTROLĘ! Tylko TY KONTROLUJESZ to, co wkładasz do żołądka!! Tylko TY DECYDUJESZ, czy zorganizujesz godzinę czy pół na ĆWICZENIA. 

 

 Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Dodatkowe techniki, które pomogą Ci „zapanować” nad tym, aby osiągnąc sukces w swojej transformacji!' has 1 comment


Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.