Czy wiesz, że? CZEKOLADA

 

„Epikatechiny (obecne w kakao) są silnym antyoksydantem. Indianie Kuna, którzy żyją na wyspie San Blas Chain w Panamie, pijąc wysokiej jakości napój kakaowy, mają niższe ryzyko wystąpienia udaru mózgu, niewydolności serca, raka i cukrzycy w porównaniu do Indian mieszkających na kontynencie.”
Dr Norman Hollenberg Harvard Medical SchoolNaukowcy z Uniwersytetu w Cambridge oraz eksperci z Instytutu Karolinska w Sztokholmie potwierdzili, że czekolada chroni przed udarem mózgu. Osoby, które jedzą minimum jedną tabliczkę czekolady tygodniowo są mniej narażone na wysokie skoki ciśnienia i udar.

 

Tylko pamiętaj!!
Mówimy o gorzkiej czekoladzie, gdzie jest najwięcej kakao. Jedz ją, pij odtłuszczone kakao posłodzone stevią i zyskaj wszelkie profity ziarna kakaowca! :)


Tagged: ,


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Czy wiesz, że? CZEKOLADA' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.