Rekord Guinnessa w PLANKu! Prawie półtorej godziny!!!


Dwa dni przed swoimi 54 urodzinami George Hood ustanowił rekord Guinnessa w ćwiczeniu zwanym PLANK. Wytrzymał w tej pozycji przez 1 godzinę 20 minut i 5,01 sekund. Pobił wcześniejszy rekord o prawie 30 minut!

Plank jest bardzo wymagającym ćwiczeniem, pisałam już raz o tym dlaczego warto wpasować go w swoją ćwiczeniową rutynę „This is why we plank!” .

Poniżej możesz zobaczyć jak George pobijał rekord. Pot kapał z każdej części jego ciała…

Plank to nie tylko wymagające ćwiczenie fizyczne, ale również psychiczne. Każda sekunda tego ćwiczenia to wyzwanie… Osobiście znam tylko kilka osób, które wytrzymują 10 minut. A możesz sobie wyobrazić półtorej godziny? Jakbym nie zobaczyła video to chyba bym nie uwierzyła…

Zazwyczaj robimy nie więcej niż parę minut tego ćwiczenia, ale może warto sprawdzić swoje granice i spróbować pobić swój własny rekord?

„Wytrzymałość jest jedną z najtrudniejszych dyscyplin, ale dla tego, który wytrzyma – przychodzi ostateczne zwycięstwo” – Buddha
(“Endurance is one of the most difficult disciplines, but it is to the one who endures that the final victory comes.”)


To Ty ustalasz swój własny limit!! Ile minut wytrzymasz?


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


Copyrights © 2023 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.