Co zrobić jak boli? Zakwasy.


Jak boli to… rośnie

Pisałam już o tym, że potocznie nazywane „zakwasy” nie są zakwaszeniem przez kwas mlekowy. Jeśli ćwiczymy bardzo intensywnie nasze włókna mięśniowe rozrywają się, uszkadzają i wówczas czujemy ból. Jest on potrzebny abyśmy ograniczyli angażowanie uszkodzonych włókien mięśniowych w ruch. Muszą się one zregenerować. Podczas regeneracji włókna mięśniowe odbudowują się i stają się większe i mocniejsze. Pozwala to na zwiększenie masy mięśniowej organizmu. Pamiętaj więc, by uwzględnić w swoim planie treningowym przerwy pomiędzy poszczególnymi treningami, gdyż są one równie ważne jak ćwiczenia.


ŁAGODZENIE POWYSIŁKOWEGO BÓLU MIĘSNI:

Co możesz zrobić:

– angażowanie mięśni, które bolą, ale bez obciążenia, na przykład jeśli masz zakwasy po bieganiu, truchtaj, jeśli masz zakwasy klatki piersiowej, wówczas nie używaj obciążenia, ale zrób np. pompki,

– bieganie, jazda na rowerze,
– spożyj suplement wapnia,
– kąpiele solne,
-zastosowanie ciepła, np. sauna, solarium, gorąca kąpiel,
– zastosowanie na przemiennie ciepła i zimna, np sauna z zimną kąpielą

Przeciwwskazania:

-głęboki masaż,
-intensywny trening,
-powtarzanie ćwiczeń, które wywołały ból. 


Pamiętaj! Nie ma jakiś konkretnych medykamentów, które pomogą na ból mięśni.Ewa Trusewicz, dietetyk

Dieta i Fitness, Warszawa
www.dietaifitness.pl

Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


Copyrights © 2023 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.