FORTUNA nowe smaki lżejszych soków – dostałam do stestowania

Zapostowałam Wam poniższe zdjęcie na facebooku z pytaniem czy piliście te soki. Sporo z Was odpowiedziało, że tak, i że jest to niezła alternatywa do przesłodzonych napojów, pare osób było zachwyconych. Ale większość napisała po prostu „jest ok”. Czyli rozumiem, że bez większych rewelacji (jak jedna osoba spomentowała? ;) )

Ja osobiście z reguły nie pijam soków, z uwagi na to, że mają bardzo dużo węglowodanów, nawet do 14g na 100g. Można sobie wyobrazić, że w szklance soku jest aż 7-8 łyżeczek cukru! Szokujące prawda? Jedyny plus dla soków jest w czasie hipoglikemii (kiedy mamy za niski poziom cukru we krwi), albo po bardzo intensywnym treningu, gdzie jest potrzeba szybkiego uzupełnienia węglowodanów.

Dlatego spodobała mi się inicjatywa Fortuny aby stworzyć orzeźwiające smaki soków bez cukry, już rozcieńczonych z wodą mineralną. Dobra alternatywa dla słodzonych napojów, kiedy nie mamy możliwości ich rozcieńczenia.

Te nowe napoje mają tylko 5,7g cukru na 100g, więc sporo mniej – według mnie jest to ich główny plus.

Są 3 smaki:
– cytrusy i trawa cytrynowa (tych dostałam najwięcej i niestety mi i innym osobom ten smakował najmniej)
– jabłko, papaja i trawa cytrynowa – według mnie bardzo smaczne
– jabłko, arbuz i mięta – najlepsze, nie takie słodkie i nie tak miętowe jak np. Tymbark (bardzo nie lubiłam jabłkowo miętowego tymbarku właśnie z uwagi na bardzo mocną miętę).

Próbowaliście? Jak smakowało? Pijacie w ogóle soki?Ewa Trusewicz, dietetyk

Dieta i Fitness, Warszawa
www.dietaifitness.plEwa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


Copyrights © 2023 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.