UWAGA! DARMOWE! Trwa nabór szpitali i przychodni zainteresowanych realizacją programu redukcji masy ciała!

Wyniki badań są alarmujące. Już 20 proc. Polaków zmaga się z otyłością, a liczba osób nią dotkniętych cały czas rośnie. Z problemem walczy Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ), organizując bezpłatne 12-tygodniowe programy redukcji masy ciała oraz dietetyczne punkty konsultacyjne w placówkach służby zdrowia na terenie całego kraju. Ruszyła rekrutacja placówek ochrony zdrowia, które chciałyby uczestniczyć w akcji. 
Działania prowadzone w placówkach służby zdrowia są częścią większego projektu pod nazwą „Zachowaj równowagę”. Projekt ten jest realizowany przez IŻŻ w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (SPPW) i współfinansowany przez Ministerstwo Zdrowia. Jego głównym celem jest zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym przez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.

W ramach akcji, która potrwa do końca 2015 r., odbędą się 32 edycje bezpłatnych 12-tygodniowych programów redukcji masy ciała. Dzięki nim kompleksową opieką dietetyków, rehabilitantów, psychologów i lekarzy zostanie objętych łącznie około 1600 osób zmagających się z otyłością lub nadwagą. Do udziału w programie mogą zgłaszać się placówki medyczne mające podpisane umowy z NFZ i posiadające niezbędne zaplecze do przeprowadzenia próby wysiłkowej z oceną kardiologa, zajęć z psychologiem i zajęć sportowych. Pierwsze programy redukcji masy ciała zostały już z powodzeniem przeprowadzone w pięciu miastach Polski: Warszawie, Lublinie, Łańcucie, Rzeszowie i Bydgoszczy. W trzecim kwartale tego roku program będzie realizowany w Nowym Sączu i Krakowie, a później sukcesywnie w kolejnych miastach i województwach. Nabór szpitali i przychodni zainteresowanych realizacją programu redukcji masy ciała trwa. Prowadzony jest m.in. za pośrednictwem strony internetowej:

http://www.zachowajrownowage.pl/artykul/ogloszenie-dla-placowek-sluzby-zdrowia

Ponadto, niezależnie od 12-tygodniowych programów redukcji masy ciała, w wybranych placówkach służby zdrowia w całej Polsce IŻŻ organizuje dietetyczne punkty konsultacyjne, w których pacjenci mogą korzystać z bezpłatnych porad żywieniowych. Są one udzielane przez wykwalifikowanych dietetyków wyłonionych w drodze konkursu przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. Dla pacjentów korzystających z takich porad zostały przygotowane ciekawe materiały edukacyjne, które mają im pomóc we wprowadzaniu w życie zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Docelowo w ramach projektu w całej Polsce ma powstać ponad 100 takich punktów.

Przychodnie i szpitale zainteresowane utworzeniem dietetycznych punktów konsultacyjnych mogą przesyłać zgłoszenia na adres e-mail:

jarosz.zaklad@izz.waw.pl

Ewa Trusewicz, dietetyk

Dieta i Fitness, Warszawa
www.dietaifitness.plEwa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'UWAGA! DARMOWE! Trwa nabór szpitali i przychodni zainteresowanych realizacją programu redukcji masy ciała!' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.