Co jeść na sylwestra aby nie zrujnować swojej diety?

W poprzednim artykule pisałam Wam o tym jak pić alkohol i przetrwać do rana. 
A co jeść?

Najważniejsze aby przed imprezą sylwestrową nie głodzić się ponieważ po pierwsze rzucisz się na jedzenie, a po drugie zgubne efekty picia alkoholu poczujesz bardzo szybko i możesz nie doczekać do fajerwerków.

Zdradliwe zwykle są przekąski. Wszelkiego rodzaju tartinki, mini pizze czy ciasto francuskie na słono, paluszki, chipsy – mają bardzo dużo prostych węglowodanów oraz tłuszczu. Zrezygnujmy z nich, tak jak i ze słodzonych napojów gazowanych.

 Lepiej unikać pieczywa, wchłania ono alkohol jak taka gąbka. Zrezygnujmy także z potraw wzdymających (bigos, kapusta, strączkowe, cebula). Mogą powodować odbijanie się, co z pełnym żołądkiem jedzenia i gazowanych napojów może spowodować małe „ulanie” ;)

Najlepiej zrezygnujmy z ciasta – jak wcześniej – ma bardzo dużo tłuszczu i prostych węglowodanów. Lepiej zjeść kolejną porcję zupki czy mięska.

Dobre są wszelkiego rodzaju sałatki, surówki, warzywa, oliwki, mięsko, ryby, zupy, kasze, orzechy, nawet sery, które mają sporo tłuszczu a on powoduje spowolnienie wchłaniania się alkoholu, dzięki czemu metabolizowany będzie „partiami” z organizmu. Nie obciążymy go jedną olbrzymią dawką.

Pamiętajmy, aby spożywane przez nas posiłki były małe objętościowo. Jeśli nałożysz sobie dużo na talerz, na pewno to zjesz, mimo, że nie  (jeśli chcemy, by optycznie wydawało się, że znajduje się więcej jedzenia, podajmy potrawy na mniejszych talerzach). 

Bon apetitte! :)
Ewa Trusewicz, dietetyk

Dieta i Fitness, Warszawa
www.dietaifitness.plEwa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Co jeść na sylwestra aby nie zrujnować swojej diety?' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.