Sanepid ostrzega! Wycofane groźne dla życia produkty!

W polskich sklepach i marketach jest przynajmniej parę produktów, które sanepid nakazał wycofać. Jakie to produkty?

– Stek z rekina (nie wiedziałam nawet, że można go kupić w Polsce…) – ponieważ zawiera za dużo rtęci. Zostały wycofane w ubiegłym roku

– Mąka żytnia Melvit typu 720 – wycofana z uwagi na niedopuszczalną ilość ochratoksyny – toksycznej substancji produkowanej przez grzyby i pleśnie.

– Ceramiczny kubek AFFEK produkowany w Chinach. Badanie wykazało, że czerwoną substancją, którą jest wykończony, zawiera kadm – pierwiastek szkodliwy dla naszego zdrowia. Poniżej parę zdjęć takich kubków:


– Kieliszek Ice Gold produkowany w Chinach zawiera ołów i kadm – metale ciężkie. Nie jestem pewna jak one wyglądają (są również polskie firmy produkujące kieliszki ze złoceniami) dlatego nie daję zdjęcia.

– Chińskie miseczki z nadrukiem misia i kota (zdjęcia poniżej) – w kontakcie z kwaśnym pożywieniem uwalniają formaldehyd – jest to substancja alergotwórcza oraz rakotwórcza. Pomiary wykazały stężenie wyższe 13 krotnie od dopuszczalnego!

Komentujcie, krytykujcie, oceniajcie i pytajcie :)

Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


Copyrights © 2023 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.