Sanepid ostrzega! Wycofane groźne dla życia produkty!

W polskich sklepach i marketach jest przynajmniej parę produktów, które sanepid nakazał wycofać. Jakie to produkty?

– Stek z rekina (nie wiedziałam nawet, że można go kupić w Polsce…) – ponieważ zawiera za dużo rtęci. Zostały wycofane w ubiegłym roku

– Mąka żytnia Melvit typu 720 – wycofana z uwagi na niedopuszczalną ilość ochratoksyny – toksycznej substancji produkowanej przez grzyby i pleśnie.

– Ceramiczny kubek AFFEK produkowany w Chinach. Badanie wykazało, że czerwoną substancją, którą jest wykończony, zawiera kadm – pierwiastek szkodliwy dla naszego zdrowia. Poniżej parę zdjęć takich kubków:


– Kieliszek Ice Gold produkowany w Chinach zawiera ołów i kadm – metale ciężkie. Nie jestem pewna jak one wyglądają (są również polskie firmy produkujące kieliszki ze złoceniami) dlatego nie daję zdjęcia.

– Chińskie miseczki z nadrukiem misia i kota (zdjęcia poniżej) – w kontakcie z kwaśnym pożywieniem uwalniają formaldehyd – jest to substancja alergotwórcza oraz rakotwórcza. Pomiary wykazały stężenie wyższe 13 krotnie od dopuszczalnego!

Komentujcie, krytykujcie, oceniajcie i pytajcie :)

Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Sanepid ostrzega! Wycofane groźne dla życia produkty!' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.