Nowa aplikacja na telefon dla chorych na cukrzycę! :)

Podczas XIV Konferencji Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego odbywającej się we Wrocławiu 24-26 kwietnia, poświęconej cukrzycy typu 1, została przedstawiona nowa aplikacja mobilna kalkulatora wymienników na telefony i tablety z systemem Android.

Aplikacja daje możliwość obliczania wymienników węglowodanowych i białkowo – tłuszczowych oraz kilokalorii w posiłkach. Dedykowana jest osobom chorującym na cukrzycę oraz wszystkim tym, którzy chcą kontrolować ilość spożywanych kalorii. Korzystanie z niej jest bezpłatne.

Jednym z podstawowych problemów, z którymi zmagają się osoby z cukrzycą to osiągnięcie wyrównania metabolicznego (normoglikemii), czyli prawidłowego poziomu cukru we krwi. Wymaga to od pacjenta wyrzeczeń, punktualności i znajomości produktów, które spożywa. Uzyskanie dobrych wyników terapeutycznych w leczeniu cukrzycy jest możliwe dzięki prawidłowemu wyliczeniu dawki insuliny, która uwzględni cały posiłek – węglowodany, białka i tłuszcze.

Pacjenci mogą precyzyjnie obliczyć potrzebną w danym momencie dawkę insuliny. Aby jednak tak się stało, konieczne jest prawidłowe obliczenie wymienników, które należy wpisać do kalkulatora, co w praktyce codziennej okazuje się jednym z najtrudniejszych aspektów leczenia.

Pomysłodawcą aplikacji jest firma Medtronic we współpracy z Oddziałem Klinicznym Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.


 
 
Źródło: http://www.rynekzdrowia.pl/
Potrzebujesz pomocy? Wejdź tutaj. 

Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Nowa aplikacja na telefon dla chorych na cukrzycę! :)' 4 komentarze

 1. Avatar

  17 lipca 2014 @ 13:44 Ania

  &#346wietna sprawa, na pewno bardzo pomocna. Gdyby jeszcze powsta&#322a aplikacja dla chorych na niedoczynno&#347&#263 i hashimoto! By&#322abym mega szcz&#281&#347liwym cz&#322owiekiem.

  Odpowiedz

 2. Avatar

  17 lipca 2014 @ 17:44 Ania

  Świetna sprawa, na pewno bardzo pomocna. Gdyby jeszcze powstała aplikacja dla chorych na niedoczynność i hashimoto! Byłabym mega szczęśliwym człowiekiem.

  Odpowiedz

 3. Avatar

  24 lipca 2014 @ 06:04 Ewa Trusewicz

  Mo&#380liwe, &#380e co&#347 takiego b&#281dzie istnia&#322o w nast&#281pnym roku, ale to jeszcze ciii ;)

  Odpowiedz

 4. Avatar

  24 lipca 2014 @ 10:04 Ewa Trusewicz

  Możliwe, że coś takiego będzie istniało w następnym roku, ale to jeszcze ciii ;)

  Odpowiedz


Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.