Witamina D3 – czy potrzebna? Prewencja chorób

Witamina D jest bardzo ważna dla funkcjonowania całego organizmu! W tej chwili jest traktowana jak hormon a nie witamina. Na niedobory witaminy D cierpi aż 95% Polaków, wiąże się to z gorszym funkcjonowaniem całego organizmu. POLECAM zbadać i suplementować (raczej więcej niż 1000 IU dziennie dla dorosłych i od 400-2000 IU dla dzieci w zależności od wieku). Najlepiej aby poziom tej witaminy mieć ok 50- 60 ng/ml (norma od 30-100 – D3 25OH)- wówczas prewencja wielu chorób jest najwyższa. Przedstawiam Wam oryginalne wyniki badań:

witamina-D3

 

LEGENDA: w najwyższym wierszu tabeli od lewej do prawej podane są wartości poziomu witaminy D3 w surowicy w dwóch jednostkach (ja odnoszę się do tych na górze ng/ml). W wierszach poniżej możemy zobaczyć dla jakich chorób (podanych po lewej stronie po angielsku) jakie wartości witaminy D3 pozwalają zapobiegać/zmniejszać częstotliwość ich występowania.

I tak np. poziom wit. D3 54 ng/ml pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia stwardnienia rozsianego o 54%, a poziom 50 ng/ml zmniejsza ryzyko raka piersi o 83%. Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Witamina D3 – czy potrzebna? Prewencja chorób' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.