Czy nikotyna w elektronicznych papierosach jest mniej niebezpieczna niż w zwykłych?

e-papierosy-11

 

Polscy naukowcy badają wpływ podgrzanej nikotyny w papierosach elektronicznych w porównaniu z normalnymi papierosami!  Badania prowadzone są przez Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego.

Brawo! 

Do tej pory brakuje badań na temat szkodliwości papierosów elektronicznych. Wiemy, ze zwykłe papierosy są bardzo szkodliwe – przyczyniają się m.in. do raka płuc, krtani, żołądka (substancje z dymu również połykamy), trzustki czy przełyku, wrzodów, nadciśnienia, miażdżycy, udarów czy zawałów.
A jak papierosy elektroniczne? Nie do końca wiadomo…

Moje zdanie jest takie, że lepiej jest palić elektroniczne, ponieważ przynajmniej nie ma negatywnych skutków spalania tytoniu czy bibuły (substancje smoliste, tlenek węgla czy toksyny). Często przychodzą do mnie pacjenci, którzy na pytanie czy palą papierosy, odpowiadają pozytywnie. Zawsze staram się pzzekonać do tego, aby taka osoba rzuciła palenie. Te wszystkie setki, tysiące substancji wpływają nie tylko na nasze samopoczucie czy płuca, ale również na cały nasz organizm. Substancje te obciążają wątrobę, która musi poradzić sobie z dezaktywowaniem i usunięciem tych toksycznych dla nas produktów. Niestety w dzisiejszym świecie mamy nie tylko toksyny pochodzące z papierosów czy spalin, ale również nasza żywność jest napakowana substancjami dla nas niekorzystnymi, jak konserwanty, barwniki, wszechobecne ksenoestrogeny, opakowaniowy bisfenol A i inne… jest tego naprawdę dużo… a jeśli do tego dokładamy codzienny dymek papierosowy… organizm może powoli tracić możliwości detoksykacyjne… 

Ale! równie często przychodzą tacy, którzy mówią, że palą e-papierosy. Minusem elektronicznych jest to, że bardzo dużo osób dosłownie nie odkleja się od takich papierosów i przez to palą więcej… co jest lepsze?

A jakie jest Wasze zdanie lub doświadczenie?

 

Źródło: http://www.rynekzdrowia.pl/badania-i-rozwoj/czy-nikotyna-podgrzewana-w-e-papierosie-jest-mniej-szkodliwa-polscy-naukowcy-to-zbadaja-bo,167376,11.html
Źródło zdjęcia: E-palenie.edu.pl


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


'Czy nikotyna w elektronicznych papierosach jest mniej niebezpieczna niż w zwykłych?' nie posiada komentarzy

Bądź pierwszym komentującym!

Czy masz ochotę podzielić się swoją opinią?

Your email address will not be published.

Copyrights © 2024 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.