Dopiero zaczynasz przygodę z treningiem? Nie wiesz od czego zacząć?

Jeśli dopiero zaczynasz trening na siłowni pewnie zastanawiasz się jaki trening będzie najodpowiedniejszy?

Nie rzucaj się od razu na ciężarki, przygotuj swój organizm na wysiłek.

Na początku najlepszy jest trening obwodowy (tzw. circuit training). Jest to bardzo intensywny trening areobowy z elementami treningu siłowego. Trening ten pozwala zbudować siłę mięśniową i wytrzymałość, obudzisz każdą grupę mięśniową. Kiedy kończysz jeden obwód następujących po sobie ćwiczeń, od razu zaczynasz następny. Ćwiczenia wykonujesz w po kolei. Każdego ćwiczenia robisz 15 powtórzeń albo minutę (jeśli wolisz )bez przerwy i przechodzisz do następnego (jak na załączonym obrazku). Wykonaj 3 serie (3 obwody) tych ćwiczeń.

Trening obwodowy jest świetny jeśli zaczynasz trening na siłowni, ale również dla urozmaicenia dotychczasowych ćwiczeń. Osobiście stosuję go dwa razy w tygodniu :)

Przykłady ćwiczeń:


Rys.rushfitreviewnow.com/circuit-training-rushfit

Rys: brianmac.co.uk


Ewa Trusewicz, dietetyk, Dietcoach


Dieta i Fitness, Warszawa
www.dietaifitness.pl


Komentujcie, krytykujcie, oceniajcie i pytajcie :)


Potrzebujesz pomocy? Wejdź tutaj. 


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


Copyrights © 2023 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.